FB-0158

17 marca

• Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszego seminarium w Pelplinie.
  • Zapraszam na gorzkie żale i drogi krzyżowe.
  • Dziękuję wszystkim tym Parafianom, którzy pomimo pracy i innych zajęć uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa. Jest to dzień modlitw za wszystkich ojców, dziadków, mężczyzn i mężów. Wszystkim Panom z naszej Parafii, którzy noszą to imię, składam jak najserdeczniejsze życzenia opieki tego pięknego i wielkiego patrona, Opiekuna Matki Bożej i Pana Jezusa.
  • W czwartek msza święta będzie rano o godzinie 8:00.
  • W sobotę o godzinie 16:30 zapraszam na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. Przypominam o dostarczeniu metryki chrztu świętego.
  • Powoli zbliża się wiosna, potem lato i niektórzy w ciągu roku będą zmieniać pomniki na cmentarzu. Bardzo proszę, by nie brać udziału w jakichkolwiek oszustwach, przedstawiania księdzu zaniżonych rachunków. W powtarzających się przypadkach będę musiał kamieniarza zgłosić do Urzędu Skarbowego i nie wpuścić na cmentarz!
  • 29 marca wyjdzie z parafii św. Franciszka w Tczewie droga krzyżowa, która zakończy się w Miłobądzu. Przewidywana jest msza święta około 23:30. Można się tam zgłosić w dniu wyjścia i wyruszyć na taka inną drogę krzyżową. Zbiórka na Górkach przy kościele o 20:30 i potem wymarsz. Trasa liczy 10 km, proszę zabrać ze soba kamizelkę odblaskową.
ilustrator
diece-01