FB-0158

II  NIEDZIELA  ADWENTU

05.12.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

• Zapraszam na roraty w tym tygodniu we wtorek , czwartek i  piątek o godz. 1800

• Jutro Msza św. wieczorna będzie godzinę wcześniej – 1700.

• W środę przypada Uroczystość  Niepokalanego  Poczęcia  NMP. Tego dnia dzieci z klasy III będą miały poświęcone medaliki na wieczornej Mszy św.

• Każdego roku podczas tej Uroczystości Maryjnej przypada tzw. Godzina Łaski od  12.00 do 13.00. Zapraszam w tym czasie na adorację Najświętszego Sakramentu oraz wspólną modlitwę różańcową.

• W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, kierując się i rozsądkiem i sercem oraz mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną – w naszej parafii –  nie będzie kolędy. Kto będzie chciał może wziąć sobie wodę święconą z kościoła, odmówić modlitwę w intencji rodziny wraz z rodziną i poświęcić pomieszczenia. Można to uczynić czy przy okazji Nowego Roku, Trzech Króli albo innym właściwym momencie. Można razem odmówić dziesiątkę różańca albo Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rodziny od zawsze były określane jako domowe kościoły – niech więc teraz spełnią swoją powinność.

•  Rodziny, które są nowe / a są to katolicy i chcą identyfikować się z widzialną wspólnotą kościoła / – poproszę, by skontaktowały się ze mną celem wpisania do tej wspólnoty kościoła – jak to zawsze było zwyczajem i tradycją

• Bardzo się cieszę – Kochani Parafianie –, że udało się nam w tym roku 2021 zbudować i nowy ołtarz główny jak i belkę na łuku tęczowym z Krzyżem i figurami NMP i św. Jana jak i odnowić tę mniejszą część kościoła. Przy tej okazji bardzo dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie tym, którzy nie zapomnieli, by darem serca wesprzeć to dzieło. Parafia mimo zmniejszonej ilości wiernych, dalej musi się wywiązywać z wszelkich formalności finansowych, których choćby wobec Diecezji jest bardzo dużo. Nie ogłaszam Wam ich wszystkich. Bardzo dziękuję za każdą kruszynę dobra, pomocy i życzliwościTeraz , pomiędzy świętami, czeka nas odnowienie drugiej części kościoła i chóru. / dokładnie od 27 marca do 1 kwietnia. Szacunkowy koszt wynosi ok. 45.000 zł/.

• Do chorych wg ostatniej listy udam się 14 grudnia od godziny 8.00. Gdyby kogoś nie było, gdyby ktoś może miał obawę przed moją wizytą, proszę mi wcześniej śmiało dać znać.

ilustrator
diece-01