Prośba

Drodzy Parafianie.

Budowa – powstawanie ołtarza jest już na dość zaawansowanym etapie. W drugiej połowie września / po 23.09 / mają zostać rozstawione w prezbiterium kościoła rusztowania, które posłużą do prac nad składaniem ołtarza głównego. Wcześniej figura Matki Boskiej zostanie oddana do pracowni konserwacji, by poddać Ją wszelkim zabiegom  ” upiększającym”,  by potem zamontować w ołtarzu na stałe.

Po zamontowaniu i złożeniu ołtarza / jesienią – poświęcenie jest planowane na 9.10.2021 – sobota/ przystąpimy do umiejscowienia w kościele obecnego wystroju prezbiterium: krzyża i dwóch figur na specjalnie wykonanej w tym celu belce. / na łuku oddzielającym mniejszą część kościoła od większej: łuk tęczowy/. Ten etap prac chcielibyśmy zakończyć do późnej jesieni.

W drugiej połowie sierpnia/ od 9.08 do 13.08 /  będą także odnawiane blendy wokół kościoła oraz wszelkie zagłębienia i miejsca nad oknami, by nadać naszej świątyni większej wyrazistości estetycznej.

Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć z poszczególnych etapów powstawania ołtarza.

Wszystkim Parafianom, którzy i pomagają, i śledzą postęp prac i wspierają dobrym słowem –  bardzo bardzo dziękuję.

Bank Spółdzielczy Tczew21 8345 0006 0000 7474 2000 0001 /

Wdzięczny za wszelkie dobro i wsparcie,

Ksiądz Proboszcz

ilustrator